خانه کتابخانه معرفی کتاب

سه قانون عملکرد برای بازنویسی آینده زندگی و سازمان شما

سه قانون عملکرد برای بازنویسی آینده زندگی و سازمان شما
تاریخ درج : 1396/12/15    تاریخ بروز رسانی :1397/04/30    تعداد بازدید:405

عنوان کتاب: سه قانون عملکرد برای بازنویسی آینده زندگی و سازمان شما

نویسندگان: استیو زافرون، دیوید لوگان

مترجم: کیهان زرین نقش

اطلاعات نشر: اصفهان: ارکان دانش، 1390. 200 صفحه


پیشرفت و موفقیت در هر کاری به عملکرد انسان در آن موضوع، بستگی دارد؛ عملکردی که در ارتباط با درک ما از چگونگی وقوع رویدادهای زندگی تعریف می‌شود. آمارها نشان می‌دهد 80 درصد واکنش روزمره افراد صرف پاسخ به تنها 20 درصد رویدادها می‌شود. رویدادهایی که تماما در زبان منجلی می‌شوند و در هر زبانی به گونه‌ای دیگر واقع می‌شوند. پس در برخورد با رویدادی واحد، عملکردهای متفاوتی را می‌توان انتظار داشت که با عوض کردن بستر زبانی آن می‌توان به نتایج متفاوتی رسید.

تاثیر این کتاب از به کارگیری سه قانون عملکرد برمی‌آید. این قوانین، نقش، توصیه، گام و مرحله کار نیستند، بلکه آن بخش‌های حرکت‌زایی که پشت پدیده‌های قابل مشاهده وجود دارند و همواره نقش ایفا می‌کنند را متمایز و مشخص می‌سازند. اولین قانون عملکرد: چگونگی عمل کردن مردم وابسته به درک آنان از چگونگی وقوع رویدادهاست. این قانون مربوط به توانایی عوض کردن عملکرد است. قانون دوم: چگونه وقوع رخدادها در زبان متجلی می‌شود؟ منظور از زبان در اینجا توسعه حواس است. رشد و ارتقای سطح عملکرد مستلزم آشکار کردن ناگفته‌هاست. سومین قانون عملکرد: زبان آینده‌محور چگونه واقع شدن رویدادها را تغییر می‌دهد. زبان آینده‌محور زبان کلی هم نامیده می‌شود و قدرت خلق آینده جدید را به همراه دارد و قادر به آفرینش بینش انسان‌ها و رفع نقاط کوری است که مانع دیدن امکان‌پذیری آینده است. توصیف نمی‌کند که چطور موقعیت‌ها رخ می‌دهند بلکه چگونه رخ دادن آنها را با بازنویسی آینده دگرگون می‌کند. دلیل اینکه متناسب‌سازی در مشکلات، اغلب نتایج مورد انتظار را ندارد این است که نتیجه فقط امری سطحی و ظاهری است. پرداختن به آنچه تاثیرگذار نیست، اساسا مشکلات را پایدارتر می‌سازد. برای هر مشکلی آینده‌ای وجود دارد که آماده نوشته شدن است. این آینده شامل غرورها، ترس‌ها، مقاومت‌ها، تحقیرها و درس‌های آموخته شده در طول تجربیات ما است. اگر چه در مورد این آینده سخنی گفته نمی‌شود، اما بستری است که انسان‌ها سعی می‌کنند در آن تغییراتی ایجاد کنند. نتیجه بازنویسی آینده، دگرگون شدن موقعیت‌ها و هدایت سطح عملکرد به سوی عالی شدن است.

بخش اول کتاب (فصل‌های یک تا سه) درباره دریافت و فراگیری این قوانین به صورت تک تک است. این فصل‌ها نشان می‌دهند که چگونه می‌توان این قوانین را به کار برد. همچنین چگونه می‌توان از شرّ آنچه ما را عقب نگه داشته است، خلاص شد و چگونه می‌توان آینده‌ ای بسیار فراتر از آنچه برای کسب و کار و زندگی خود پیشگویی کرده‌ایم، خلق کرد.

بخش دوم (فصل‌های 4 و 5) نگاهی به رهبری زیر نور سه قانون دارد. این قسمت کلید تلاش‌های رهبری و چگونگی به‌کارگیری آنها را مشخص می‌کند.

بخش سوم (فصل‌های 6، 7 و 8) در مورد حقایق شخصی در امر رهبری است. فصل 6 نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید سه قانون را در مورد خود و مراحل پیشرفت و رهبری‌تان به کار ببرید. فصل 7 در مورد گام برداشتن در راه استادی و خبرگی در سه قانون است و فصل 8 در مورد به‌دست آوردن ایده‌های جدید در جهان خودتان، چند راهنمایی کرده است.

۶۳۲۲۱۲
تعداد بازدید کل :
۶
تعداد افراد آنلاین :
۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۰۹:۵۵:۴۴
تاریخ :
تلفن: 88923790
نمابر: 88923778
پست الكترونيكي: arzesh@sanjesh.org
نشاني: تهران- خيابان كريم خان زند-بين خيابان استاد نجات اللهي
و خيابان سپهبد قرني- پلاك 204- سازمان سنجش آموزش كشور
طبقه 5- مركز تحقيقات، ارزشيابي، اعتبارسنجي و تضمين كيفيت آموزش عالي